Zanimljiv spoj matematike i istraživačkog rada

Autor: Marija Draganjac, Tatjana Kovče, 20. 1. 2021.

I ove godine su učenici 7. i 8. razreda pod mentorstvom učiteljice Tatjane Kovče imali prilike matematičke sadržaje povezati sa svakodnevnim životom i znanosti.

Naime, trebali su pronaći što zanimljivije podatke iz svakodnevnog života i prirode te ih zapisati u obliku znanstvenog zapisa i obratno. Podloga svega bila je istraživanje, a krajnje rezultate trebalo je predstaviti u obliku plakata ili prezentacije s pripadajućim ilustracijama. Rezultat je izložba koja je postavljena u predvorju škole, sastavljena od izabranih plakata i pojedinačnih slajdova iz prezentacija kako bi svi mogli pročitati zanimljive činjenice i pogledati ilustracije. Neki učenici napravili su prava umjetnička djela te pronašli podatke za koje mnogi od nas do tada nisu čuli.