> O školi
O školi

OŠ « Ivan Goran Kovačić « Duga Resa svojom odgojno-obrazovnom djelatnošću, humanitarnim i ekološkim akcijama te znatnom materijalnom obnovom, uspjela je u kratkom periodu postati prepoznatljiva i cijenjena kako na županijskoj tako i na državnoj razini.

Predanost radu, stručnost i kreativnost postali su imperativ svih zaposlenih. Podjednako uvažavanje matične škole i udaljenih područnih škola Bosiljevo i Grabrk, rezultiralo je izvrsnim rezultatima u osmišljavanju školske kulturne, sportske, ekološke i humanitarne djelatnosti. No, bez dobrih materijalnih uvjeta teško je postići sve ciljeve koje nameće suvremeni odgojno-obrazovni sustav. Financijskim sredstvima državnog proračuna OŠ « Ivan Goran Kovačić « uspjela je bitno poboljšati materijalne uvjete rada.

Od 2003. godine na zgradama matične i područnih škola napravljeni su veliki građevinski zahvati. Nakon izmjene velikog dijela krovišta, rekonstrukcije sanitarnog čvora za djelatnike škole, ograđivanja i iscrtavanja igrališta, popločavanja dvorišta škole, uređenja vanjskog stepeništa i prilaza za invalidne osobe, izmjene staklenih stijena uz unutarnja stepeništa, postavljanje alarma i video-nadzora, rekonstrukcije učeničkih sanitarnih prostora na sve tri etaže škole, izmjene stolarije na pročelju zgrade te uređenja, uklanjanjem pregradnih zidova, novih prostorija škole i specijaliziranih učionica, u okviru projekta energetske učinkovitosti – HEP-ESCO 2008. godine izmjenjena je preostala stolarija, napravljena termoizolacija i fasada na matičnoj školi. Podovi u nekim učionicama, knjižnici i računovodstvu uređeni su također u 2008. godini sredstvima državnog proračuna, a u školskoj knjižnici su sredstvima Grada Duge Rese kupljeni stolovi i stolice. U 2013. godini opločavanjem je uređeno predvorje i hodnik u prizemlju školske zgrade. U 2014. godini prioritet je dan stvaranju dokumentacije za školsku sportsku dvoranu koja je našoj školi za njene brojne aktivnosti neophodna te je dobivena lokacijska i građevinska dozvola. U 2015. godini opločavanjem je uređeno kompletno stubište i predvorje 1. kata škole te je na stubištu i 2. katu postavljena nova ograda. Matična škola građevinskim preinakama stekla je uvjete za rad u jednoj smjeni koji je počeo 3.12. 2007. godine.

U područnoj školi Bosiljevo pregrađivanjem učionica ostvareni su uvjeti za rad u jednoj smjeni što je pridonijelo znatnim uštedama u energentima – grijanju školske zgrade i prijevozu učenika. Također je uređena informatička učionica, vrt, napravljena pomoćna prostorija uz školu i uređene su učionice.

U područnoj školi Grabrk uređeno je krovište, stolarija, učionice, sanitarni čvor, unutarnje stepenište i ostale prostorije, a u dvorištu škole izgrađeno je košarkaško igralište i uređen vrt.  Škola je tako u malom, dotad učmalom selu okruženom brojnim zaseocima – Malik, Umol, Podumol, Mateše ..., postala centralno mjesto okupljanja, kulturne djelatnosti te sportskih natjecanja i rekreacije svih generacija.

Ekološka i kulturna djelatnost naše škole postala je poznata i na županijskoj i državnoj razini, a škola aktivno sudjeluje u životu grada Duge Rese. U centru Duge Rese škola je postavila edukativne ploče s informacijama o povijesti, prirodnim ljepotama, školstvu, 50oj obljetnici naše škole, sportu itd., oslikali smo zid gradskog stadiona i uredili gradsku streljanu. Škola je uvrštena među samo 8 osnovnih škola na području Republike Hrvatske u kojoj se u dvije školske godine eksperimentalno provodio Građanski odgoj i obrazovanje.

Okoliš matične i područnih škola uređujemo sami prema ekološkim principima. Rezultat takvog rada je titula koju je dobio vrt matične škole – jedan od tri najljepša kontinentalna školska vrta u Republici Hrvatskoj u 2015. godini. U istoj godini škola je također proglašena i energetski najučinkovitijom školom u Republici Hrvatskoj te je dobila „Zelenu povelju“. Ravnateljica škole Sanja Ferkula, prof. tim je povodom 22. travnja 2016. godine, na Dan planeta Zemlje, u Skupštini grada Zagreba održala zapaženo predavanje na temu recikliranja i energetske učinkovitosti.

Službenik za zaštitu podataka

Službenik za zaštitu podataka: Zoran Svete, ispred AP-Split d.o.o.

Službeni kontakt-podaci Službenika za zaštitu podataka su:

• e-mail:  zoran@apsplit.hr
  • telefon: 021/319-816,
  • telefaks: 021/319-815,
  • adresa: Karamanova 8, 21000 Split
Službenik za informiranje

Marina Brozović

Adresa: Bana Josipa Jelačića 8. 47250 Duga Resa

Mail adresa: ured@os-igkovacic-dugaresa.skole.hr

Mob: +385997371356

obavijest

OŠ "Ivan Goran Kovačić" Duga Resa otvara javno savjetovanje o Prijedlogu statuta Škole.Javno savjetovanje je otvoreno do 11. listopada 2020. godine a prijmjedbe i prijedloge je moguće dostaviti na ured@os-igkovacic-dugaresa.skole.hr.

Priloženi dokumenti:
Statut 2020. radna verzija.docx

Obavijest

OŠ "Ivan Goran Kovačić" Duga Resa otvara javno savjetovanje o Prijedlogu statuta Škole. Javno savjetovanje je otvoreno do 13. ožujka 2024. godine, a primjedbe i prijedloge je moguće dostaviti na ured@os-igkovacic-dugaresa.skole.hr.

Priloženi dokumenti:
Statut 2024..docx