NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

Autor: Marina Brozović, Marija Draganjac, 13. 10. 2023.

Školska razina Natjecanja u čitanju naglas održana je 11. listopada 2023. u našoj školi. Naših 20 talentiranih učenika od trećeg do osmog razreda imalo je priliku pokazati svoju vještinu čitanja. 🤗
Svaki natjecatelj je izabrao knjigu po vlastitom izboru, ali s jednim uvjetom - knjige su morale biti prozna djela hrvatske ili strane književnosti na hrvatskom jeziku primjerene njihovom uzrastu.
Svaki natjecatelj je imao pet minuta za svoj nastup. U prvih dvije minute trebali su usmeno obrazložiti svoj odabir knjige, dok su preostale tri minute bile rezervirane za izražajno čitanje. Ocjenjivali smo kreativnost u uvodnom dijelu, jasnoću i razgovjetnost čitanja, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam.
Bilo je teško izabrati najbolje, ali na kraju smo uspjeli odabrati dvije iznimne učenice, Miju Srakočić (6.a)  i Naomi Kasunić (3.b) koje će predstavljati našu školu na županijskoj razini natjecanja.
Čestitamo svim natjecateljima na njihovim nastupima i želimo našim predstavnicama sreću na nadolazećem natjecanju!👏
Hvala svima koji su sudjelovali i podržavali ovo natjecanje!❤️