> PŠ Grabrk  > Događaji

DANI JABUKA

Autor: Marija Draganjac, 20. 10. 2023. 10:20

Dan jabuka obilježava se 20.listopada.Jabuka se smatra jednom od najzdravijih voćnih vrsta pa zato i ne čudi što nosi naziv „kraljica voća“. Svakodnevnim konzumiranjem jabuka može spriječiti pojava mnogih zdravstvenih poteškoća i oboljenja. Jabuke su pune je vitamina i minerala mogu se jesti ujutro, po danu i navečer, te se preporuča svaki dan pojesti po jednu jabuku. Možemo ih jesti svježe, sušiti, jesti u kolačima, kompotu, piti u soku od jabuka, prerađivati u pekmez, džem, žele i jabučni ocat koji je jako zdrav.

Dan jabuka obilježili smo:

• čitanjem priča i pjesama o jabukama
  • izradom plakata o jabukama
  • također smo razgovarali o važnosti zdrave i raznolike prehrane
  • nakon promatranja crtali smo jabuke

DAN KRAVATE

Autor: Marija Draganjac, 20. 10. 2023. 10:18

Kravata se smatra izvornim hrvatskim proizvodom odnosno simbolom, a raširila se Europom u 17. stoljeću posredstvom hrvatskih vojnika u Tridesetogodišnjem ratu, na kojima je postala prepoznatljiv modni detalj koji se nosi u raznim prigodama.

Među prvima su je prihvatili Francuzi, pa u njihov jezik dolazi pod nazivom cravate, a kasnije i u druge europske jezike pod sličnim nazivima.

18.listopada u našoj školi obilježili smo Dan kravate. Učenici su se svečano odjenuli uz kravatu. Istražili smo podatke kako je kravata nastala, kakvih modela kravata u svijetu postoji i naslikali svoju originalnu kravatu.

SVETSKI DAN VATROGASACA

Autor: Marija Draganjac, Marina Brozović, 5. 5. 2023. 14:05

Svjetski dan vatrogasaca, sv. Florijan obilježava se 4. svibnja. Učenici Područne škole Grabrk posjetili su DVD Grabrk. Ugostio ih je predsjednik DVD-a gospodin Damir Brozinić i uz edukativno predavanje prikazao posao vatrogasca. Također, učenici su naučili o načinima na koje najčešće dolazi do izbijanja požara i kako reagirati u slučaju požara. Budući da su učenici pokazali odlično znanje, nagrađeni su čokoladama.

Čestitamo svim vatrogascima njihov dan i zahvaljujemo na hrabrosti i požrtvovnosti!

> PŠ Grabrk  > Događaji