Mali knjižničari

Izvannastavna aktivnost Mali knjižničari namijenjena je učenicima razredne nastave. U opuštenoj atmosferi, uz igre i zabavu, učenici otkrivaju knjižnicu, knjige, časopise, uče pronalaziti podatke, pomažu u knjižnici, stvaralački se izražavaju.

Grupa malih knižničara iz 3. b razreda (školska godina 2011./2012.) snimila je kratak film o aktivnostima u školskoj knjižnici. U snimanju filma sudjelovali su: Ivana, Lina, Magdalena, Dorian, Marko, Dominik i Mihael.

Novinari

Izvannastavna aktivnost za učenike predmetne nastave. Učenici upoznaju osnove novinarstva, pišu novinarske radove i uređuju školski list «Breza». Uče kritički promatrati svijet oko sebe i pripremaju se postati socijalno odgovorni građani.
Školski list «Breza» uspješan je na LIDRANU, smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva. Četiri puta (2007., 2008., 2009. i 2011. godine) odabran je za državnu smotru kao jedan od dvadeset najboljih školskih listova u Hrvatskoj.

Pjesnička čitaonica: poezijom do tečnog čitanja

Aktivnost za učenike 2., 3. i 4. razreda

CILJEVI: poticanje tečnog čitanja, sposobnosti prepoznavanja riječi i samopouzdanja kod čitača s poteškoćama

NAMJENA: aktivnost za učenike s poteškoćama u čitanju u 2., 3. i 4. razredu